Найпопулярніші стилі меблів 2025: що вибрати для дому?

Якщо в минулі роки все було зрозумілим, є меблевий тренд на той чи інший стиль і всі купують модулі саме у тому стилістичному виконанні, то щодо 2025 виникають «стилістичні» складнощі. В чому вони проявляються? В тому що немає однієї конкретної рекомендації і одного конкретного стилю. Допускається не просто придбання меблів у різних стилях, а навіть їх комбінації в одному приміщенні. Тобто в тренді – еклектика. Головне, зберігати відчуття гармонії кольорів, текстур, форм і декоративного оформлення.

Основні вимоги до меблів, які і визначають стилістичну концепцію

Сучасні споживачі не просто вимогливі до якості меблевих модулів і взагалі всіх елементів інтер’єрів. Вони звертають увагу на все. Дрібниць у сучасних меблях не існує. Тому коли постає питання вибору – акценти зміщуються на такі параметри як:

  1. Стильний вигляд;
  2. Лаконічність і здатність вписуватися в різні інтер’єрні рішення;
  3. Мінімалізм, який при цьому відрізняється практичністю;
  4. Функціональність а точніше багатофункціональність;
  5. Вміння меблів «адаптуватися» до умов експлуатації та до вимог своїх власників;
  6. Здатність витримувати навіть не делікатну експлуатацію, не боятися часу та впливу зовнішніх факторів.

І якщо скласти до купи всі ці вимоги, то навряд чи ви оберете розкішні меблеві гарнітури у стилі бароко або рококо, декоровані золотом та оббиті блакитно-золотим гобеленом чи атласом. Ні, перед вами створюються образи меблів лаконічних, стильних (скандинавський стиль) витривалих та міцних (стиль Лофт та Індастріал), універсальні та адаптовані до будь-яких умов (неомодерн або неокласика).

Якщо вже дуже хочете додати романтичності в інтер’єр – стиль Кантрі або Прованс підійдуть для цього ідеально. Щодо Хай-Тек, то тренд на цей яскравий і футуристичний стиль в минулому, бо такі меблі можливо і вражають, але не створюють відчуття комфорту та затишку. Тому їх або частіше використовують при оформлені офісів, або якщо і адаптують до домашніх інтер’єрів, то у тандемі з іншими стилістичним рішеннями.

І нарешті безпрограшний варіант, який доречний завжди і всюди – це елегантна Класика, яка вписується в приміщення різних розмірів і прекрасно доповнюється та комбінується з іншими стилістичними вкрапленнями, не створюючи ефект стилістичного хаосу.

При цьому, обираючи меблі навіть у визначеній стилістиці, експерти радять звертати увагу на їх конструкцію та матеріали, що використовуються. Адже якщо віддати перевагу чомусь дуже трендовому але непрактичному, навряд чи це додасть задоволення в процесі експлуатації. Тим більше вибір матеріалів дуже різноманітний: натуральна деревина, пластики, кераміка, камінь (штучний та натуральний), метал, шкіра, меблеві тканини, екошкіра, ДСП, МДФ, ротанг тощо. Більшість матеріалів актуальні для виготовлення меблів у різній стилістиці. І головне, всі вони відрізняються безпечністю та відповідають стандартам екологічності. І поєднання таких матеріалів та ергономічних конструкції і дозволяє пропонувати меблі на всі смаки, під різні ситуації/приміщення і на всі бюджети.

Щодо конкретного стилю – тренд на комфорт та індивідуальність. А отже кожен споживач може створити у себе в квартирі чи будинку саме таку атмосферу комфорту, яка підкреслить його індивідуальність та на 100% відповідатиме його потребам і стилю життя.

About the author